تبلیغات اپلیکیشن در Google Play

تبلیغات Google Play آژانس تبلیغاتی فاربیت

تبلیغات Google Play چیست و چه مزایایی دارد؟

تبلیغات در گوگل پلی و اپل استور بهترین راه برای تبلیغ اپلیکیشن ها و نرم افزارها است. گوگل پلی و اپل استور نرم افزارهای کاربردی هستند که کاربران جهت نصب اپلیکیشن به آنها مراجعه می نمایند. این دو نرم افزار معروف و معتبر در واقع فروشگاههای اینترنتی بوده که به فروش خدمات شرکتها از طریق فروش و نصب اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی می پردازند. گوگل پلی به عنوان بهترین مکان برای معرفی و تبلیغات برنامه های اندروید بشمار می رود. از طرفی برنامه های ios در اپل استور نمایش داده می شوند.

با توجه به گسترگی گوگل در بستر اینترنت، تبلیغات در گوگل پلی می تواند پیشرفت محسوسی در کسب و کارها به وجود آورد. شرکتهای بسیاری به ارائه خدمات خود و معرفی برند و محصولات خود از طریق اپلیکیشن و برنامه های کاربردی می پردازند. در واقع این روش یکی از موثرترین و کم هزینه ترین روشهای معرفی کسب و کار است. با استفاده از تبلیغات در گوگل پلی می توان تعداد نصب اپلیکیشن را در مدت زمان کوتاهی چندین برابر نمود. این به معنی افزایش تعداد کاربران، هدایت مشتریان و افرادی که نیاز به خدمات شما دارند به سوی کسب و کار شما و در نهایت افزایش فروش و سودآوری. برنامه های کاربردی زیادی از این طریق تعداد کاربران خود را افزایش داده و به سودآوری و افزایش سهم بازار دست یافته اند. حال با بیان راههای تبلیغات در گوگل پلی مطلب را ادامه می دهیم.

تبلیغات در گوگل پلی از طریق بستر گوگل ادوردز صورت می پذیرد. با روش تبلیغات در GOOGLE PLAY تعداد نصب اپلیکیشن های سازگار با گوشی های هوشمند به طرز چشمگیری افزایش می یابد. شرکتها و سازمانهای زیادی با تبلیغ برنامه کاربردی خود در گوگل پلی تعداد نصب اپلیکیشن های خود را به چندین برابر رسانیده اند. طبق آمار رسمی جهانی اعلام شده در خصوص گوگل، تبلیغات در گوگل ادوردز برای کسب و کارها بطور متوسط ۲ برابر هزینه صورت گرفته بازگشت سرمایه داشته و متوسط کلیک کاربران حدود ۷.۵ درصد است. این اطلاعات وقتی در کنار سایر آماری مانند ۵ درصد کلیکها منجر به فروش می شود و ۴۱ درصد کلیکهای کاربران شامل تبلیغات بالای صفحه می شود، قرار می گیرد نشان دهنده تاثیر زیاد تبلیغات در گوگل است.

روش اجرای تبلیغات در گوگل پلی

روش اجرای تبلیغات در گوگل پلی اینگونه است که ابتدا باید اپلیکیشن خود را در گوگل پلی دانلود و نصب نمائید. پس از آن با خرید یکی از بسته های تبلیغاتی و عقد قرارداد کار تبلیغات شما شروع می شود. شرکتهای مجری تبلیغات در GOOGLE PLAY با دریافت بسته سفارش شما، اقدام به ایجاد کمپین تبلیغاتی نموده و تبلیغ اپلیکیشن شما شروع می شود. ایجاد یک متن قوی و جذاب که کاربران را به نصب اپلیکیشن ترغیب نماید از توانایی های مجریان طرح است.

مزایای تبلیغات در گوگل پلی

مزایای تبلیغات در گوگل پلی بسیار زیاد بوده و آنرا از سایر روشهای تبلیغات مجزا می نماید. برخی از مزیت های این روش تبلیغات شامل هدفمند بودن، صرفه اقتصادی و قابلیت تجزیه و تحلیل آن است.

در روش تبلیغات در گوگل پلی می توانید کلمات کلیدی و واژه های مهم خود را بسیار هوشمند طراحی و انتخاب نمائید. انتخاب واژه های کلیدی اصلی و حتی نام رقبای شما می تواند کاربرانی که اقدام به جستجو در محیط گوگل پلی می کنند را به سوی شما هدایت نماید.

همچنین با ورود به حساب کاربری ایجاد شده در گوگل می توانید جزئیاتی مانند تعداد دانلودهای انجام گرفته، تعداد نمایش و بازدیدهای صورت گرفته از صفحه خود و تعداد کلیکها را مشاهده نمائید. آمار تعداد نصب اپلیکیشن واقعی بوده و بر اساس کاربران حقیقی که نرم افزار را نصب کرده اند نشان داده می شود.

این روش تبلیغات در گوگل پلی دارای صرفه اقتصادی بوده و در مقایسه با سایر روشهای تبلیغاتی کم هزینه محسوب می شود. شما تنها با هر بار نصب اپلیکیشن توسط کاربران هزینه پرداخت می نمائید.

کاربرد تبلیغات در گوگل پلی

کاربرد تبلیغات در گوگل پلی شامل اکثر حرفه ها و کسب و کارها می گردد. اگر شما دارای اپلیکیشن مربوط به کسب و کار خود هستید می توانید از طریق تبلیغات در GOOGLE PLAY تعداد کاربران خود را افزایش دهید. به عنوان مثال مشتریان شما با نصب اپلیکیشن می توانند از خرید با تخفیف محصولات برخوردار گردند که این به معنی تشویق مشتریان به استفاده از خدمات شما از طریق نصب اپلیکیشن است. همچنین در برخی موارد کاربران با پرداخت پول نسبت به نصب اپلیکیشن اقدام می نمایند. این موضوع نیز به عنوان یکی از منابع کسب درآمد معرفی می شود.

تبلیغات در گوگل پلی تابحال زمینه ساز افزایش کاربران در کسب و کارهای زیادی شده است. برخی از نرم افزارهای کاربردی که بوسیله گوگل پلی به توسعه کسب و کار خود اقدام نموده اند شامل نرم افزارهای فروش بلیط هواپیما و قطار، نرم افزارهای کاربردی آموزش زبانهای خارجی، اپلیکیشن های سفارش غذای آنلاین و اپلیکیشن های خرید گروهی با تخفیفات ویژه از جمله کسب و کارهایی هستند که در این زمینه ورود کرده اند.

, , ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها

یک دیدگاه

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

دسته‌ها

دسته‌ها